nowa odsłona
PLUM

04.12.2023
Plum logo

Po ponad trzech dekadach dostarczania elektroniki zapewniającej doskonalenie efektywności energetycznej w sektorach gaz, hvac czy woda, postanowiliśmy odważnie zarysować nowy rozdział naszej historii i przejść proces rebrandingu, redefiniując nasz cel, kierunek naszych działań a także finalnie wizerunek. Obieramy konkretny punkt skupienia, który pozwoli nam wprowadzać na rynek produkty stanowiące nie tylko wartość dla naszych odbiorców, ale w swojej formie odpowiadają na konkretne potrzeby zmieniającego się rynku.

 

Tworzymy elektronikę do skutecznego zarządzania energią
z wykorzystaniem systemów IoT.

Nowy kierunek. Jeszcze lepsze rozwiązania.

Od zawsze kładliśmy nacisk na zwiększanie skuteczności zarządzania energią w obsługiwanych przez nas dziedzinach. Na przestrzeni niespełna 40 lat wprowadziliśmy rozwiązania elektroniczne zmieniające oblicze przeliczeń i sterowania. Zaistnieliśmy na rynkach hvac, gaz, woda, laboratoria czy produkcja zlecona EMS, a efektywność naszych rozwiązań została doceniona przez klientów na całym świecie.

Jednak utrzymanie spójności w ramach tak różnorodnych obszarów i szeroko zakrojonych działań przyniosło ze sobą wiele wyzwań komunikacyjnych i organizacyjnych. Był to wyraźny sygnał do refleksji i zastanowienia się, jak połączyć 37 lat wielobranżowej praktyki na światowych rynkach w jedną spójną strategię. Zależało nam na tym, aby w dobie cyfrowej i technologicznej transformacji cel naszej działalności był jasny zarówno dla naszych klientów, odbiorców, dostawców, jak i nas samych.

Obraliśmy kierunek, którego głównym celem jest tworzenie elektroniki do inteligentnego zarządzania energią w systemach IoT. To nasz główny punkt skupienia, spajający nasze działania i adekwatny do każdego obszaru, w którym się rozwijamy.

wizerunek wspierający skupienie

nowe inicjatywy biznesowe 

produkcja zlecona EMS

platforma B2B

Wizerunek wspierający skupienie

Nasza nowa identyfikacja wizualna wspiera skupienie na głównym kierunku rozwoju, podkreśla technologiczny charakter naszych działań oraz daje możliwość rozróżnienia poszczególnych branż, zapewniając wymianę doświadczeń i kompetencji w ramach głównej marki PLUM. Nasz rebranding to strategiczny krok ku zwiększaniu wartości w tworzonej przez nas elektronice. Jako marka o międzynarodowych aspiracjach, prezentujemy nasze rozwiązania na światowych rynkach wiedząc, że jesteśmy w stanie dostarczyć produkty w 100% realizujące potrzeby naszych klientów i danego sektora.

Jest to nasz manifest, a także odpowiedź na potrzeby przyszłości i wyraz gotowości na nowe wyzwania elektroniczne w erze IoT. Konsekwentnie budujemy miejsce, w którym innowacja i doświadczenie łączą się, aby zdefiniować nowy wymiar zarządzania energią.

Nowe inicjatywy biznesowe

Wierzymy, że połączenie naszego know-how w projektowaniu elektroniki, z dogłębnym zrozumieniem potrzeb naszych klientów, jest kluczowym czynnikiem rozwoju i budowania nowoczesnych rozwiązań do inteligentnego zarządzania energią w systemach IoT.

Istotną częścią naszego rozwoju będzie zaproszenie klientów do budowania produktów poprzez współpracę zgodnie z zasadami zwinnego zarządzania produktami. Ciągły kontakt, wymiana doświadczeń, feedback i transparentność pozwolą nam skuteczniej rozwiązywać codzienne wyzwania klientów i potrzeby branży.

Wprowadzamy szereg usprawnień i nowe inicjatywy biznesowe, które umożliwią nam wsparcie klienta na każdym etapie powstawania produktów, od pomysłu, przez prototyp, aż do urządzeń gotowych do pracy i wsparcia w ich wdrożeniu.

Nie tylko dostawca elektoniki

Dzięki naszemu doświadczeniu i zdobytemu globalnie know-how w tworzeniu elektroniki, PLUM wykracza poza rolę tylko dostawcy.

Nasza tożsamość to odbicie głębokiego zrozumienia elektroniki, technologii i naszego zaangażowania w budowanie trwałych, partnerskich relacji biznesowych poprzez usprawnianie i zwiększanie efektywności pracy urządzeń i instalacji końcowych naszych klientów.

 

Zaczęło się na poddaszu

Nasza historia rozpoczęła się w 1986 roku, kiedy Maciej i Dorota Szumscy założyli przedsiębiorstwo rodzinne na poddaszu swojego domu.

Domowe warunki przerodziły się w duże przedsiębiorstwo, które dziś zajmuje powierzchnię 4601 m², posiadając m.in. nowoczesne hale produkcyjne, własny dział przetwórstwa tworzyw sztucznych, zaplecze R&D czy zaawansowane laboratoria produkcyjne, technik grzewczych oraz akredytowane laboratoria badawcze i wzorcujące Plum LAB.

W 1990 roku Plum, jako pierwsza firma w Polsce, zdobyła certyfikat Polskiego Komitetu Normalizacji, Miar i Jakości dla elektronicznego przelicznika sieciowego. To wydarzenie było kamieniem milowym, podkreślającym zobowiązanie do najwyższych standardów jakości, o czym dodatkowo świadczy wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 certyfikowany przez British Standards Institution.

jesteśmy częścią
wielkich projektów

Dziś, z ponad 37-letnim doświadczeniem, PLUM patrzy w przyszłość z determinacją, kontynuując misję dostarczania najwyższej jakości rozwiązań elektronicznych dla branży HVAC, gazu i wody. Od wielu lat stanowimy elektroniczną część projektów naszych klientów. Opomiarowujemy systemy przesyłu gazu, zapewniamy zdalny dostęp do danych o zużyciu wody w przedsiębiorstwach wod-kan, wywierając realny wpływ na redukcję jej zużycia, sterujemy ciepłem i powietrzem w branży hvac. Wszystkie te obszary rozwijamy w systemach IoT. Chcemy dalej być częścią waszych, wielkich projektów.

Poznaj naszą elektronikę
Zespół Plum

 

Masz pytania?
Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

    Administratorem Twoich danych jest PLUM Sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach, ul. Wspólna 19, 16-001 Kleosin. Twoje dane przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na zapytania kierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego lub podanych danych kontaktowych oraz w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń, co stanowi nasze prawnie uzasadnione interesy. W przypadku gdy zgłoszenie związane jest z łączącą nas z Tobą umową celem przetwarzania Twoich danych osobowych jest realizacja tej umowy. Jeśli wyraziłeś zgody marketingowe Twoje dane są przetwarzane dodatkowo w celu prowadzenia z Tobą komunikacji marketingowej wybranym przez Ciebie kanałem komunikacji. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz TUTAJ.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie przez PLUM Sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach, ul. Wspólna 19, 16-001 Kleosin (PLUM) na podany w formularzu adres poczty elektronicznej wiadomości e-mail zawierajacych informacje handlowo – marketingowe dotyczące PLUM, w tym informacje o zakresie działalności PLUM oraz oferowanych przez PLUM produktach i usługach oraz promocjach, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie przez PLUM Sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach, ul. Wspólna 19, 16-001 Kleosin (PLUM) na podany w formularzu numer telefonu wiadomości SMS/MMS zawierajacych informacje handlowo – marketingowe dotyczące PLUM, w tym informacje o zakresie działalności PLUM oraz oferowanych przez PLUM produktach i usługach oraz promocjach, również przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.

    Wyrażam zgodę na wykonywanie przez PLUM Sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach, ul. Wspólna 19, 16-001 Kleosin (PLUM) połączeń telefonicznych na podany w formularzu numer telefonu w celu przekazywania informacji handlowo - marketingowych dotyczących PLUM, w tym informacji handlowo-marketingowych dotyczących działalności PLUM oraz oferowanych przez PLUM produktów i usług, również przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.